Městský byt ve skandinávském stylu

- Reklama -euro

Manželé Roxana a Tomek mají v oblibě hodně světla v interiéru a také mnoho dřevěných prvků. Trpělivě hledali své společné bydlení, dokud nenašli to, co se jim líbí – nevelký městský byt, ve kterém si mohou vychutnávat ranní kávu u velkorysých oken a sledovat, jak se probouzí město.

Byt v centru Poznaně učaroval mladému páru pro velký atypický a prosvětlený obývací pokoj. Kuchyně zase byla příliš malá, proto se obrátili na designéry ze společnosti Shoko Design, aby jim pomohli vytvořit v bytě atmosféru, o které snili.

Původně byly všechny pokoje samostatné a situovány kolem vstupní haly. Aby se světlo pronikající přes panoramatická okna obývacího pokoje dostalo i do ostatního prostoru, designéři jej maximálně otevřeli. Spojili kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a také přechod ze vstupní haly nechali otevřený bez dveří. Jednotlivé funkční zóny oddělily pouze nábytkem. A protože věděli, že Roxana a Tomek mají rádi skandinávský styl, navrhli jim interiér v odstínech šedé a modré, ve společnosti dřeva a korku. Nebály se ani černé barvy na zdi ve sluneční kuchyni. Objevuje se také na dlažbě v koupelně a na toaletě.

skandinávský styl
Interiér obývacího prostoru i celého bytu je zařízen nábytkem, jehož barva nebo materiál souvisí s přírodou – korkový stůl a lavička, kožená křesla, koberce nebo lampy. Vše je zdůrazněno různými odstíny zeleně.
Kuchyni uspořádali atypicky, s pracovním poloostrovem. Není náhoda, že stěna v této části je černá – elektrická varná deska na poloostrově nemá digestoř. Ale prostor je větraný, mladý pár vaří málo a připravuje jen lehká jídla. Oproti varné desce jsou zabudovány další spotřebiče – trouba, chladnička a myčka vedle dřezu. Designéři takto zminimalizovali kuchyňskou zástěnu za dřezem, obloženou keramikou, a zároveň i celý vzhled kuchyně. Za kuchyňským poloostrovem se rozvíjí obývací část s jídelním koutem a pohovkou. Tady nastal problém – kam s televizí. Nakonec našli dobré řešení, postavili ho na subtilní stojan před okna a všechny kabely i ostatní příslušenství schovali do nenápadné bílé skříňky pod televizí.

bydlení ve skandinávském stylu
Obývací část je přirozeně krásná, její velkou výhodou jsou prostorná okna zdobená pouze krásným výhledem a dřevěnými akcenty.
Na panoramatických oknech absentují záclony a závěsy, nahrazují je vnější žaluzie, které chrání soukromí i před slunečními paprsky. Stěna za pohovkou má industriální úpravu, je obložena plotnami s betonovým vzhledem, které nechali designéři vyrobit na objednávku. Její velká neutrální plocha upřímuje pohled ven přes velkorysá okna. Každá zóna společenského prostoru je vymezena také svítidly, která jsou přitažlivá během dne i večer, když jsou zapnuta.

Beautiful young couple buying an apartment with a help of a real estate agent.

bydlení ve skandinávském stylu

Přírodní dřevo v kontrastu s bílou

Přes chodbu, která volně komunikuje s obývacím prostorem, az něj sem prochází přirozené světlo, vstoupíte do části s ložnicí a koupelnou. Designéři počítali s tím, že nevelká ložnice, zhruba 4×3,5 metru, bude často otevřena, proto na pohledovou zeď za čelem postele nainstalovali dřevěnou mozaiku. Skříň v ložnici s jednoduchými plochami a ozdobnými profily působí jako tradiční obklad. Bílá barva zase činí velký povrch netradičním.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora