Partner versus nejlepší kamarádka: Kdo z nich má ve vašem volném čase přednost? Ptali jsme se!

- Reklama -euro

Není pochyb, že existují páry, kde oba partneři žijí jeden pro druhého, případně je dělí velká vzdálenost, takže každou možnou chvilku tráví výlučně ve dvou. Jak by to ale, alespoň podle odborníků, mělo vypadat ve vztazích, které má s největší pravděpodobností většina z nás?

Partner vs. nejlepší kamarádka – komu dát přednost?
Žádný extrém není dobrý a stejně tak neexistuje ani univerzální návod na šťastný vztah. Dilema partner versus nejlepší kamarádka ale zcela jistě řešil už nejeden z nás. Dobrou zprávou je, že ani zdaleka nejde o bezvýchodnou situaci.

Znáte ji roky
Je velmi pravděpodobné, že svou nejlepší kamarádku znáte roky a potkali jste ji mnohem dříve, než vašeho partnera. Asi nám dáte za pravdu, že nejlepší přítelkyně, které prověřil čas, si pamatují vaše první lásky, odřená kolena ze hřiště či našeptávání učiva před školní tabulí.

Ve vašem životě mají zkrátka speciální místo. Jednoho dne vám ale do života vstoupí skvělý muž a vy se zamilujete. Kamarádka vám ho ze srdce přeje, vy záříte štěstím, ale ať by i šlo o věrnou kopii pana Božského, časem se to někde umí zadrhnout.

Tak například, s kamarádkou se vypravíte na kávu, nebo se rozhodnete jít probrat novinky u skleničky vínka. Neuplyne ani hodina, objeví se tam (ne)plánovaně váš chlap, přisedne si, a přestože je skvělý parťák a zábava pokračuje, upřímným debatám, při kterých muže pomlouváte do morku kosti, chcete probrat úžasnou dietu či anticelulitidní produkty, odzvoní.

Činnosti, které muže (obvykle) iritují
Samozřejmě témat, u kterých bývá dobrá kamarádka k nezaplacení, je mnohem víc. Nákupy, výprodeje, sledování módních novinek v TV či zumba nebo romantické filmy v kině. I to jsou oblasti, u kterých většina mužů trpí, přičemž problémem pro ně může být již víkendový nákup.

Pochopitelně platí to i opačně. Není mnoho žen, které si s nadšením prohlédnou mistrovství v thajském boxu, vylezou na bralo, absolvují týdenní dovolenou ve stanu, hodinku na střelnici, případně si v zakouřené hospodě páté cenové prohlédnou fotbalový zápas.

Co radí odborníci?
Psychologové a vztahoví experti zdůrazňují, že skutečně platí známé tvrzení, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Spojovat dva rozdílné světy stůj co stůj rozhodně není cesta ke šťastnému soužití. Kompromis je jedna věc, ale citový až psychický nátlak nemá ve vztahu co dělat. Když jste s partnerem šťastní a milujete se, pravděpodobně se najde množství společných zájmů, kterým se můžete věnovat jako pár. Nenuťte přítele, aby si s vámi šel vybrat šaty na ples jen proto, že chcete, aby byl součástí tohoto zážitku a radostné emoce z dobrého nákupu.

Akceptujte fakt, že ten čas může i on strávit jinak, způsobem, jaký upřednostňuje. Minimálně se tak vyhnete – v tom lepším případě přetvářce, v tom horším zase nervozitě a hádce přímo v obchodě.

Zdá se, že s tímto názorem se ztotožňují i ​​naše čtenářky. Jak to funguje v jejich vztazích?

Anna, recepční (28): „Existují muži, kteří po stejném nákupním centru dokážou kráčet po boku partnerky hodiny, ale troufnu si zpochybnit fakt, že jim to dělá potěšení, a že při osmé zkušební kabince to v nich už nevře. S manželem máme jednoznačnou dohodu. Z nákupů a všech činností, které my ženy máme tak rády, ho vynechávám, a recipročně mu toleruji hraní playstation několikrát do týdne, byť iv mé blízkosti.“

Portrait of young girl with blond hairs

Zuzana, marketingová manažerka (33): „Nemyslím si, že jde o závažný problém ve vztahu. Spíše je to o komunikaci. Můj muž naprosto rozumí tomu, že si občas potřebuji poklábosit s kamarádkami a vyhodit si z kopýtka bez něj. On má přece stejně vlastní kamarády, se kterými rád tráví čas u piva. Nemáme si co vyčítat, a protože jsme se shodli na přijatelném intervalu našich individuálních akcí, ve vztahu panuje oboustranná spokojenost.“

Marta, prodavačka (24): „S přítelem máme dohodnuté individuální středy večer a soboty odpoledne. Během těchto dní se každý z nás věnuje několik hodin tomu, co ho zajímá. Potom se sejdeme doma a jsme šťastní. Nikdo z nás nemá dojem, že je o něco zkrácený, zanedbává své zájmy, neboj, že je pod pantoflí. Bydlíme spolu zatím jen krátce, ale přesně toto je ten správný předpoklad k tomu, abychom se navzájem nedusili. Koneckonců, pro oba jde o první vážný vztah a také první zkušenost se společným bydlením.“

On kamarády nemá a nepotřebuje
Horší situace nastává, pokud váš partner nemá kamarády, nechce je mít, nebo s nimi nepotřebuje trávit čas. A totožné chování očekává od vás.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora