Prodejte své kvality v životopisu bez lhaní – recenze 123jobs Media

- Reklama -euro

Mezi vyzdvihnutím svých kvalit a lží může být někdy velmi tenká hranice. Každý chce pomocí svého životopisu zaujmout, vyniknout a ukázat svou kvalifikaci a dovednosti. Formulaci pak často volíme takovou, aby i obyčejné věci působily tak, jako že šéf ve vás našel pravý poklad a nikdo z dalších uchazečů se vám nemůže rovnat. Je ale potřeba si dát pozor na to, abyste namísto životopisu nepsali pohádku o zázračném zaměstnanci.

Společnost 123jobs Media je největším tuzemským provozovatelem pracovních portálů a náborových aplikací. Do úspěšné rodiny 123jobs Media se nově připojil i vyhledávač práce MyJobsi.cz.

Sepište strohou verzi

Nejprve vytvořte životopis, který bude obsahovat pouze prostá a holá fakta. Popis vzdělání, zkušeností, dovedností, tak, jak tomu skutečně je, formulováno bez důrazu na zajímavost, užitečnost pro daného zaměstnavatele a podobně. Tím získáte obraz toho, jak by vás někdo viděl (téměř) objektivníma očima, bez jakýchkoli kudrlinek a bez vaší invence. Budete tedy vědět, kdy už při dalším rozpracování životopisu nejspíš překračujete hranici zdravé sebeprezentace a dostáváte se do sféry, kdy se snažíte vytvořit iluzi o své osobě.

Vyberte to nejzajímavější

V dalším kroku se zamyslete, co je pro vás i pro zaměstnavatele ve vašem životopise asi to nejzajímavější a nejpodstatnější. Tyto body se pak pokuste rozvést, popsat podrobněji, vyzdvihnout a trochu se v rámci nich i pochválit a udělat si menší PR. Vyberte však opravdu pár věcí, pokud se vykreslíte tak, že jste dokonalí úplně ve všem, co jste kdy dělali, málokdo vám uvěří, a pokud ano, budou mít za to, že vám chybí skromnost a pokora. Pro zaměstnavatele není zajímavý absolutně všestranný robot, ale lidská bytost, která dobře zapadne.

Hodnoťte objektivním okem

Finální výsledek po všech stránkách dotáhněte a následně nechte pár dní uležet. V mezidobí nad svým CV přemýšlejte co nejméně, abyste se zpět ke čtení dostali čerství. Nyní se zkuste na text podívat očima nezaujaté osoby a případně dolaďte nedostatky. Pak životopis zkrátka rozešlete zaměstnavatelům a v budoucnu pak dle reakcí můžete ještě více vychytat drobnosti.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora