Šperky s motýlem

- Reklama -euro

Motiv motýla je jedním z velmi oblíbených ve šperkařství, jelikož jeho samotný koncept nabízí spoustu možností kreativního, a dokonce abstraktního ztvárnění.

Důvodem je samozřejmě veliká variabilita vzorů motýlích křídel, která mají mnohdy až snové vzory. Vedle jednoduchých šperků využívajících tvar motýla či pouze jeho křídel se tak můžeme setkat s velmi barevnými šperky využívajícími jak drahé kovy, tak přírodní kameny neopracované si s krásným brusem. 

Motýl jako jedinečný či kombinovaný motiv je vhodný na běžné šperky pro každodenní nošení (přívěšky, prstýnky, náušnice), tak na nevšední šperky – velmi často se používá například jako základní ornament broží.

Kromě vlastního variabilního zobrazení a možnosti využívat celého spektry barev, vzorů a materiálů se motiv motýla na špercích objevuje také z důvodu symboliky, především transformace či nového začátku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o nihilismu nebo co všechno napsal Mozart či jaký je rozdíl mezi koněm a oslem.

Předchozí článekJezevec: největší lasicovitá šelma
Další článekEmu
- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora