Jezevec: největší lasicovitá šelma

- Reklama -euro

Jezevci jsou malí savci s plochým, klínovitým tělem, širokými chodidly s dlouhými drápy a hrubou srstí, která může být černá, hnědá, zlatá nebo bílá. 

Jsou příbuzní fretkám, norkům, vydrám, lasičkám a rosomákům. Všechna tato zvířata jsou členy Mustelidae, největší čeledi v řádu Carnivora.

Klasifikace jezevců je složitá. Podle Daniela Heatha Justice, autora knihy „Badger (opens in new tab)“ (Reaktion Books, 2015), „Kategorie jsou neustále revidovány, díky čemuž je taxonomická přesnost jakékoli studie… přinejlepším dočasná.“

 Justice uznává, že i nadále probíhá debata o tom, která zvířata by měla být považována za „skutečné jezevce“. „Vědci se obecně shodují na třech druzích: jezevec euroasijský, jezevec asijský a jezevec severoamerický.“ 

Zařazení medového jezevce do této skupiny je kontroverzní, napsal, protože je geneticky a genealogicky vzdálený od ostatních. Jezevec medonosný, nazývaný také ratel, je však obecně stále řazen mezi „jezevčí příbuzné“.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti, na co je člověku dobrá intuice nebo o tom jakou gravitaci má naše země a co vše zkoumá astrologie a zda je to věda či ne.

Předchozí článekRozmnožování a životní cyklus
Další článekŠperky s motýlem
- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora