Rozmnožování a životní cyklus

- Reklama -euro

Samci se začínají pářit ve věku tří až čtyř let. Samice se začínají pářit a mohou se rozmnožovat ve věku dvou let a rodí zpravidla jednou ročně po dobu následujících 10 až 15 let.

Doba březosti samice koaly je 35 dní, poté porodí jedno mládě. Samice koaly jsou schopny porodit i dvojčata, což je však poměrně vzácné. Porod probíhá obvykle mezi listopadem a únorem. 

Mládě zůstává ve vaku dalších šest měsíců, než se poprvé vylíhne. Mládě pak stráví šest až dvanáct měsíců na zádech své matky.

Ve dvanácti měsících je mládě odstaveno a po většinu následujícího roku zaujímá domovský okrsek, který se překrývá s matkou. Ve věku dvou až tří let se mláďata rozptýlí mimo svůj původní domovský okrsek, aby si vytvořila svůj vlastní okrsek, obvykle v období rozmnožování.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak nám ovlivňují život čísla a to v numerologii nebo čím vším se zabývá astronomie či co to je karma.

- Reklama -zprávy
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora