Známe to všechny. Sychravé, studené počasí, sníh a mrznoucí déšť. Na hlavě čepice nebo kapuce kabátu. A pak přijdeme dovnitř a naše vlasy jako by si žily svůj vlastní život. Odstávají na všechny strany, jsou mastné, bez lesku. Ve snaze tomu zabránit je více myjeme, fénujeme, používáme více vlasových přípravků. A naše vlasy jsou stejně jako bez života. Jak tomu zabránit a předcházet?
Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou koruna krásy. Každá z nás touží po nádherné hřívě jako z reklamy. Mýty o tom, že o vlasy musíme pečovat jen v letním suchém počasí jsou dávno pryč. I v zimě bychom jim měli věnovat zvýšenou pozornost. Studený vítr, mráz a sníh dokážou potrápit nejen naši pokožku, ale také vlasy. Podobně jim škodí i změny teplot při přechodu z vytopené místnosti ven a naopak. Chlad, vítr, sníh i suchý vzduch z klimatizace si vybírají na vlasech svoji daň. Vypadají suché, poškozené a bez lesku. Čepice je ochrání před vnějšími vlivy, ale trpět může začít pokožka hlavy. Více se potí a je náchylnější k tvorbě kvasinek a lupů. Jak si pomoci?
Několik rad, jak o vlasy v zimě pečovat a čemu se vyvarovat:
V zimě bychom se měli vyhnout vlasovému stylingu v podobě laků, gelů či vosků. Neměli bychom používat ani šampony, které obsahují silikon. Úplně vynechat bychom měli produkty, které obsahují alkohol.
Vlasy si nemyjme často, klidně stačí jednou za tři dny, zabráníme tak vysušování vlasů a pokožky na hlavě, i tvorbě lupů.
Vlasy bychom si měli mýt vlažnou vodou, která je hydratuje. Příliš horká voda vlasy zbytečně vysušuje, oslabuje a způsobuje jejich lámavost.
V zimě bychom se měli vyhnout také úpravě vlasů žehličkou a kulmou.
I v zimě bychom při pobytu v přírodě neměli zapomínat na ochranu vlasů před UV zářením a používat kvalitní vlasový olej.
Jsme-li zvyklé mýt si vlasy ráno, před odchodem z domu, dopřejme si na to dostatek času, aby vlasy úplně vyschly. Nikdy nevycházejme z domu s mokrými vlasy.
Minimálně jednou týdně dopřejme svým vlasům zvýšenou péči v podobě masky.
V zimě mají vlasy tendenci se vysušovat, zvolme proto raději šampon na suché vlasy.
Dopřejte v zimě svým vlasům regenerační zábal v podobě toho, že do šamponu přidáte pár kapek oleje. Použít můžete například rakytníkový, avokádový či mandlový olej.
Tak jako pro tělo i pro vlasy je důležitý příjem vhodných a výživných potravin. To, co jíme, se ukáže také na vlasech. Naše strava by měla obsahovat bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají vytvořit zdravější pokožku hlavy. Vyvarujme se různých výstřelků v podobě náročných diet, které slibují rychlé hubnutí. Naše tělo může hladovět a na vlasech se drastické diety mohou projevit lámavými vlasy či vypadáváním vlasů.
Pro růst a zdraví vlasů jsou důležité vitamíny skupiny B, které podporují vlasové folikuly. Další významnou složkou v péči o vlasy je železo, vápník, jód, vitamíny A, C a D a zinek. Dopřejme si proto vitamínové doplňky, které tyto vitamíny obsahují. Vyzkoušet můžeme například přípravky z Čagy sibiřské nebo Rakytníku řešetlákového, který je doslova vitamínovou bombou a nejen v zimě podpoří krásu našich vlasů, ale také celkovou imunitu.
Tip na závěr:
Vyzkoušejte olej z rakytníku řešetlákového: po zábalu či masce z tohoto oleje budou vaše vlasy lesklé a pevné. U suchých vlasů můžete pár kapek vetřít do vlasů a vyživit je. Dalším bonusem rakytníku je jeho přirozená vůně. Rakytníkový olej může dokonce zmírnit vypadávání vlasů, také zlepšit jejich kvalitu a podpořit růst vlasů.
Tip redakce: Načerpejte inspiraci a zajímavé tipy.
https://podnikatel24.cz/jaky-vliv-ma-fed-na-globalni-ekonomiku/
https://e-penize.cz/jak-na-pojisteni-majetku-a-odpovednosti-a-proc-se-to-vyplati/
https://podnikatel24.cz/jak-se-budou-vyvijet-investice-v-letosnim-roce/